Kalendarz
  Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lut    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Kosmetyka dla urody
  Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

  Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Aparat ortodontyczny stały a ruchomy

Aparat ortodontyczny stały a ruchomy
Osoby, które powinny założyć sobie aparat na zęby to nie tylko osoby, którym nie podoba się kształt własnego uzębienia. Są to także osoby, które obserwują u siebie ścieranie się zębów – jest to bardzo niekorzystne zjawisko dla zdrowia i życia zębów. Ścierające się zęby mogą w dość szybkim tempie po prostu wylecieć bezpowrotnie. Wtedy niepotrzebny będzie aparat, a konieczna zacznie być sztuczna szczęka w wieku lat czterdziestu. Ponadto osoby, u których zęby nachodzą na siebie mogą cierpieć na przykre dolegliwości bólowe i mogą rozpocząć się u nich problemy z dziąsłami. Są to więc osoby, które jak najbardziej powinny udać się do dentysty oraz później do ortodonty. Wiele osób przez szereg lat niestety broni się przed używaniem aparatu ortodontycznego, wszystko ze względu na koszty, niewygodę, a także ze względu na to, że noszenie aparatu ortodontycznego powoduje obniżenie urody. Jednakże warto zastanowić się nad tym, czy krzywe zęby nie wyglądają piękniej. Alternatywą dla stałego aparatu może być aparat ruchomy, który jest zdecydowanie tańszy niż aparat stały, jest także znacznie wygodniejszy w użyciu i nie wymaga konieczności życia z aparatem w miejscach ulicznych. Czyli taki aparat zakładamy tylko w domu i oczywiście w czasie snu. Jeśli chcesz wyprostować swoje zęby bez konieczności noszenia aparatu na zęby możesz zrobić to za pomocą najróżniejszych nowoczesnych technik dentystycznych. Metalowe aparatu na zęby nie są zbyt estetyczne, psują wizerunek osoby, są bolesne, niewygodne, bo trzeba myć zęby po wszystko co się zjadło, a poza tym powodują ból i otarcia oraz niszczenie zębów i ich szkliwa, kaleczenie policzków przez ostry metal znajdujący się w buzi. Zęby można wyprostować nie tylko aparatem, ale można używać w tym celu także przezroczystych nakładek na zęby, które wprawdzie są widoczne ale nie rzucają się w oczy tak bardzo jak tradycyjne metalowe aparaty na zęby. Jeśli chcemy uniknąć widoku aparatu na zębach, możemy także założyć sobie aparat po wewnętrznej stronie zębów, wtedy nic nie będzie widać, ale będziemy mówili bardzo niewyraźnie. Można także zastosować zabieg chirurgiczny, który wyprostuje nam zęby. Jest to dość drogie, ale skuteczne. Można także założyć sobie porcelanowe licówki na zęby, które także są niewidoczne dla otoczenia, a prostują nasze zęby.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze