Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Maj 19, 2016

Zdrowe kosmetyki

Także w sferze kosmetyków występują zjawiska takie jak ekologia oraz promocje. Teraz zresztą wszystko to co ekologiczne stało się bardzo modne i na pewno można znaleźć bardzo wielu konsumentów, którzy będą się przyglądać właśnie takim zagadnieniom. Jest bardzo wiele punktów usługowych, które będą proponować nam właśnie tego typu oferty. Z punktu widzenia jakiegoś lekarza jest to na pewno bardzo dobre zjawisko społeczne. Dzięki temu można liczyć na poprawę kondycji bardzo wielu obywateli i tak społeczeństwo polskie staje się po prostu znacznie bardziej zdrowe. Zawsze w końcu celem naszym powinno być lepsze zorientowanie się we wszystkich zagadnieniach związanych z naszym zdrowiem. Do tego jednak często potrzebna jest i w procesie tym może pomóc właśnie jakaś doświadczona kosmetyczka. Wszystko zaczynać się będzie przecież od naszego myślenia. Jeżeli nie uświadomimy sobie pewnych najważniejszych zagadnień to wciąż nie ma szans na zastosowanie ich w praktyce, gdyż po prostu nie mamy takiej ochoty. Kontakt ten jest, więc niezbędny.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze