Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Maj 15, 2016

Analiza kosmetyczna

image Przeprowadzanie tzw. analizy kosmetycznej to jest już działanie konieczne w przypadku każdego świadomie rozumiejąc człowieka. Nagle przecież może się okazać, że nie mamy absolutnie zielonego pojęcia o tym jak powinniśmy wyglądać. A jak się okazuje wiele może zależeć od tego w jaki sposób będzie prezentowana nasza osoba w sferze publicznej. Jest to szczególnie przecież ważne gdy zajmujemy jakieś bardzo ważne stanowisko w jakiejś firmie albo w jakimś urzędzie. Z reguły w takich sytuacjach będziemy się kontaktować z tymi osobami na różnych ważnych stanowiskach. Wtedy też będzie można stwierdzić czy przywiązujemy dużą wagę do naszego wyglądu oraz do kultury osobistej. Na podstawie estetyki zewnętrznej ocenia się przecież każdego niezależnie od tego w jakiej branży będzie działać. Gdy więc udajemy się do jakiejś doświadczonej kosmetyczki to może ona nam wykonać jakąś profesjonalną analizę. Wówczas będzie podana informacja, jakie kosmetyki powinniśmy zastosować natychmiast a, z którymi można poczekać.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze