Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Maj 9, 2016

Fachowcy od kosmetyki

image Kosmetyka oraz wszystkie problemy związane z naszym wyglądem będą na pewno bardzo ważne dla każdego potencjalnego konsumenta. Co znaczy to w praktyce? Z pewnością chodzi o to aby docierać do bardzo wielu rozmaitych informacji, jakie muszą być kompleksowe. Teraz wszystkie nauki oraz dziedziny wiedzy, które są dostępne w naszej cywilizacji będą się rozwijać niezwykle dynamicznie z uwagi na postęp naukowy. Wszelkie rozmaite nowoczesne technologie będą wpływać na odkrywanie coraz lepszych związków chemicznych oraz minerałów, które mogą być zastosowane także w kosmetykach. Kremy, szampony czy też rozmaite pigułki to będą przecież zawsze czynniki które poprawiają nasz wygląd i mogą działać na naszą skórę w bardzo dużym zakresie. Nie zawsze jednak naturalnie będziemy wiedzieć, które z nich będą dla nas kluczowe i na który wariant postawić. W takiej sytuacji należy się postarać o dotarcie do jakiegoś doświadczonego specjalisty, który nam może szybko pomóc. W tym kierunku należy iść jeśli się pojawiły akurat jakieś wątpliwości.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze