Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Maj 5, 2016

Najskuteczniejsze kosmetyki

Które kosmetyki będą teraz najskuteczniejsze? Wiele jest rozmaitych teorii mówiących nam o tym co należy jeść oraz w jaki sposób trenować i właściwie teraz każdy ma dostęp bardzo powszechny do takiej profesjonalnej wiedzy. Niestety jednak jako amatorzy często możemy tutaj źle zinterpretować takie różne sprawy i po prostu w efekcie źle będziemy funkcjonować. Najlepiej skontaktować się z fachowcami, którzy dokładnie wiedzą w jaki sposób się stosuje zabiegi kosmetyczne lub też w jaki sposób zrealizować jakiś dobry trening. Tak samo też będzie z odżywianiem. Kontakty z doświadczoną dietetyczką albo jakimś znajomym kucharzem będą tutaj najbardziej wskazane. Jeśli chodzi jednak o wygląd, czyli naszą urodę, która jest ważna każdego dnia to musimy tutaj bardzo dokładnie się zastanowić nad tym na czym nam właściwie zależy i co jest naszym celem. Czasami dla 1 osoby będą to kwestie związane z biznesem, a ktoś inny z kolei nastawi się tylko i wyłącznie na swoje środowisko, czyli swoich znajomych albo rodzinę. Zawsze jednak porada fachowca jest konieczna.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze