Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Kwiecień 23, 2016

Kluczowa kosmetyka

Jeżeli mamy problemy z dopasowaniem sobie elementów kosmetycznych to wówczas należy się skierować o pomoc do profesjonalisty. Teraz jest cała masa rozmaitych salonów kosmetycznych, w których będą pracować pracownicy bardzo doświadczeni. Korzystają oni z najnowszych innowacji kosmetycznych. Co to oznacza? Chodzi o wszelkie najnowsze osiągnięcia w zakresie tej dziedziny wiedzy i jak wiadomo trzeba po prostu się zastanowić nad tym co tutaj będzie dla nas najważniejsze. Z 1 strony ktoś może oczekiwać bardzo dużych innowacji, a ktoś inny będzie polegać na tym co sprawdzone i z czego wcześniej korzystał. Tak czy inaczej należy tutaj bardzo dokładnie się przygotować w zakresie działań, jakie muszą być szczegółowo przemyślane i przedyskutowane z jakimś fachowcem. Z drugiej strony przecież, jeżeli natkniemy się na jakiegoś niedoświadczonego pracownika salonu kosmetycznego to może nam podsunąć złe rozwiązanie. To będzie najgorszy scenariusz. Jeśli jednak działamy w porozumieniu z doświadczonymi fachowcami to wtedy nie ma problemu.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze