Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Kwiecień 20, 2016

Fachowa kosmetyczka

image Specjalistki takie jak kosmetyczki działają teraz w bardzo wielu miejscach. Skąd jednak wiadomo, kiedy to jest rzeczywiście prawdziwa profesjonalistka? Na pewno mamy tutaj bardzo wiele rozmaitych czynników, które będą wpływać na takie opinie. Które jednak są najważniejsze? Z pewnością jeśli udajemy się do takiego punktu usługowego to musimy się zastanowić czy będą tutaj zawsze zaproponowane jakieś przykładowe foldery reklamowe, na podstawie których można tu dokonać jakiejś racjonalnej oceny. Z reguły wówczas już będzie wiadomo że ktoś ma za sobą przebyte jakieś dobre kursy albo szkolenia lub też jest absolwentem specjalistycznych studiów. To są właśnie zawsze czynniki, które będą decydować w pierwszym rzędzie, że będziemy się zastanawiać nad tym czy ktoś ma doświadczenie. Ten ostatni czynnik będzie kolejnym zagadnieniem, które musi być przeanalizowane. Staż pracy w rozmaitych salonach kosmetycznych czy też może posiadanie własnego biznesu od dłuższego czasu i zatrudnianie fachowców to także będzie przecież bardzo istotne.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze