Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Kwiecień 17, 2016

Kosmetyczne innowacje

image Na innowacje zawsze stawiamy w największym zakresie niezależnie od tego, o jaką branżę będzie chodzić. Także w sferze urody będziemy starać się dopasowanie wszystkiego tego co nam będzie potrzebna do osiągnięcia najważniejszego celu. Gdy np. mamy niezbyt atrakcyjny wygląd to trzeba wówczas poprawić wszystko to co możliwe jest do poprawienia. W wielu wypadkach wystarczy przecież tylko zastosować jakiś bardziej intensywny trening, a wiele wtedy można osiągnąć prostymi metodami. Regularne wykonywanie pompek czy też częstsze nieco wizyty w salonie kosmetycznym mogą zdziałać cuda. Rozmaite trendy, które będą posiadać różne nowoczesny substancje odżywcze będą tutaj stosowane na bardzo dużą skalę i mogą nam bardzo pomóc. Ostatecznym jednak rozwiązaniem jest skontaktowanie się za jakimś doświadczonym specjalistą, który może nam wybrać wszystkie najważniejsze elementy oraz czynniki naszego działania. Wówczas dowiemy się np. że trzeba zacząć raczej biegać aniżeli jeździć na rowerze oraz stosować jakieś dobre kremy.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze