Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Kwiecień 5, 2016

Szeroko pojęta uroda

image O kwestie takie jak uroda staramy się obecnie niemal wszyscy i na pewno będzie trzeba się dokładniej zastanowić nad tym co należy tu poprawić. Przecież wymagania możemy mieć rozmaite. Czasami chodzi tylko i wyłącznie o poprawienie twarzy poprzez stosowanie kremów a czasami trzeba jednak przeprowadzić jakieś bardziej kompleksowe działania. Wszystko zależy tu więc tylko i wyłącznie od sytuacji w jakiej się znajduje poszczególna osoba. Wszyscy możemy mieć przecież całkiem inne wymagania i oczekiwania. Nie zmienia to też faktu, że w wielu okolicznościach mogą one być po prostu błędne. Widać, że mamy dojście szybkie do wielu specjalistów jacy będą bardzo dobrze przygotowani do działania w tym kontekście. Oznacza to, że będą się starali nam wyjaśnić co jest istotne w naszym przypadku. Nie ukrywajmy, że kompleksowość może tu oznaczać przewartościowanie wszystkich wartości. W takich sytuacjach trzeba będzie po prostu znaleźć dobrego trenera no i oczywiście postarać się o jakąś perfekcyjną dietę.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze