Kalendarz
  Listopad 2015
  P W Ś C P S N
  « Paź   Gru »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Kosmetyka dla urody
  Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

  Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Archiwum w miesiącu: Listopad 2015

Ideał kobiecego piękna na przestrzeni wieków

43Czy znasz kogoś kto chce być biedny i brzydki? Na pewno nie! Od czasów starożytnych w naszej kulturze obowiązuje kult urody, widać to już w najstarszych tekstach i dziełach sztuki. Dlaczego tak się dzieje? Najprawdopodobniej składa się na to kilka czynników, a wśród nich nasze atawistyczne instynkty. W odległej przeszłości wybór partnera życiowego polegał na ocenie zdolności kobiety do rodzenia i wychowania dzieci, mężczyzna zaś musiał zapewnić rodzinie byt i bezpieczeństwo. Nasi przodkowie oceniali te cechy na podstawie wyglądu sylwetki.

Kobieta o szerokich biodrach, dużych piersiach i figurze klepsydry była ideałem piękności i co ciekawe tak jest do dnia dzisiejszego. Kilka lat temu przeprowadzono wśród mężczyzn badania na ten temat. Okazało się, że gdy nie widzą twarzy kobiety, a jedynie zarys sylwetki w ponad 98% przypadków wybierają właśnie taką, o kształcie zbliżonym do klepsydry. Podobnie reagują kobiety, wybierają najczęściej wysoką, barczystą, proporcjonalną sylwetkę mężczyzny. Tak działa nasza podświadomość. Ale przecież dzisiejszy ideał kobiecego piękna jest inny powie większość z Was, i macie rację. Dlaczego? To wynik pewnego rodzaju marketingu. Uroda jest oceniana na podstawie sztucznie uformowanych kanonów, pewnego rodzaju mody, wielokrotnie zmieniała się w naszej przeszłości i dzieje się tak nadal. W latach pięćdziesiątych ogólnoświatowym ideałem urody była Marylin Monroe, jej sylwetka idealnie pasowała do instynktownych, podświadomych oczekiwań mężczyzn. Ale już kilka lat później media wylansowały nowy ideał piękna -szczupłą, z niewielkim biustem, słabo zaznaczonymi biodrami w rozmiarze 34 lub co najwyżej 36. Kobiety próbujące nadążyć za nową modą zaczęły stosować drakońskie, niebezpieczne diety i zabiegi kosmetyczne. To trudna walka z naturą, gdyż nasze geny maja zakodowany „program”. Również wygląd twarzy, jej proporcje uważane za idealne zmieniały się na przestrzeni wieków. Wszyscy znamy imiona Kleopatry, Nefretete, Wenus z Milo, czy Mona Lisy, to przecież dawne ideały kobiecej urody, ale czy są one takie również dla naszego pokolenia? Niekoniecznie, nasz gust jest kształtowany na podstawie otaczającej nas rzeczywistości, a w chwili obecnej to media kreują nowe trendy i lansują nowe kanony piękna.

Nie musisz bać się kosztów

Wiadomo, że wielu z nas nie jest w stanie stwierdzić, że ma dobrą sytuację materialną. Często staramy się i robimy, co możemy, żeby się utrzymać i żeby wypełniać swoje obowiązki. Środków na zapewnienie sobie jakichś przyjemności często brakuje. Czy jednak oznacza to, że mamy być zaniedbani?

Prawda jest taka, że absolutnie fakt, czy będziemy zadbanymi osobami, nie zależy od naszego stanu konta, ale od chęci. Kiedy zależy nam, by dbać o siebie, wcale nie musimy przeznaczać na to sporych pieniędzy. Ogromną pomoc znajdziemy w sieci internetowej. Tutaj na różnych stronach i na forach doszukać się możemy ogromnej liczby porad co do dbania o siebie przy pomocy produktów spożywczych. Dowiemy się także tego, jakie tanie produkty są rekomendowane i jakie naprawdę dobrze się sprawdzają w swojej roli. Z całą pewnością wystarczy się postarać, żeby być w stanie osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. Sami będziemy mogli przekonać się na własnym przykładzie, że o tym, czy osoba jest zadbana, nie decyduje stan portfela.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze