Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Archiwum w miesiącu: Wrzesień 2015

Witarianizm – jedzenie na surowo

Witarianizm – jedzenie na surowo
Osoby, które chcą schudnąć, a jednocześnie chcą zdrowo żyć, mogą przejść na dietę witariańską. Jest to dieta, zgodnie z którą jada się tylko posiłki, które nie są przetworzone. Są to warzywa, owoce, żadnych warzyw. Można podgrzewać jedynie do 42 stopni maksymalnie, powyżej już wyparowują z dania niestety wszelkie najlepsze składniki. Nie ma w tej diecie makaronów, zapiekanek, nie ma zup ani smażenia. Wszystko powinno pochodzić z ziemi, powinno nie być przetworzone ani poddane jakiejkolwiek obróbce. Jedyny sposób obróbki dopuszczalny na tej diecie to pasteryzowanie oraz suszenie. Suszenie owoców ma tylko i wyłącznie pozytywny wymiar, zachowuje się dzięki takiemu sposobowi przechowywania najwięcej substancji odżywczych. Na diecie witariańskiej bardzo szybko się chudnie, ale nikt nie jest w stanie wytrzymać na niej dłużej niż przez około trzy lata. Później już najczęściej u kobiet występują zaburzenia miesiączkowania, u mężczyzn spadki energii. Niektórzy stosują tę dietę z pewnymi wyłączeniami, czyli jedząc same warzywa i owoce, które są surowe, raz na tydzień pozwalają sobie na ugotowanie jednego dania. Większość osób jednakże przechodząc na dietę witariańską stosuje całkowicie ściśle wymogi, jakie ta dieta stawia. Dieta witariańska sprawdza się w każdym calu jeśli chcesz wyregulować swój organizm. Po pierwsze, twoja waga spadnie jeśli jest jej za dużo. Jeśli masz problem z przytyciem, będziesz mógł dzięki tej diecie przytyć. Jednakże aby stosować tę dietę z powodzeniem, należy dokładnie znać zasady żywienia i mieć wiele wiedzy o funkcjonowaniu organizmu. Zdrowy rozsądek jest potrzebny zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy stosować dietę podczas intensywnego uprawiania sportu. Potrzebujemy wtedy dużo warzyw, w których jest białko. Osoby stosujące dietę witariańską jedzą zazwyczaj znacznie więcej i znacznie częściej niż osoby pozostające przy tradycyjnym żywieniu polegającym na gotowaniu sobie tradycyjnych obiadów. Podstawowa zaleta diety witariańskiej to poprawa zdrowia odczuwalna niemal już po tygodniu od rozpoczęcie stosowania. Człowiek czuje się lekko, ma mniej stanów zapalnych.

Dbaj o siebie

image Każdy z nas chciałby nie tylko dobrze wyglądać, ale i dobrze czuć się w swojej skórze. Często jest tak, że jednak nie czujemy się ze sobą dobrze. W wielu przyczyna leży w tym, że po prostu odpowiednio o siebie nie dbamy. Warto pamiętać o tym, że jeżeli my w odpowiedni sposób nie zatroszczymy się o samych siebie, to z pewnością nikt tego nie zrobi za nas. Od nas zależy, czy poświęcamy sobie czas i w jaki sposób o siebie dbamy. Z całą pewnością warto byłoby postarać się o to, żeby znaleźć dla siebie samego choć kilka chwil każdego dnia, a dzięki temu będziemy mogli być o wiele bardziej zadbani. Ciepła kąpiel, nałożenie maseczki czy zrobienie peelingu to coś, co z całą pewnością nie jest czasochłonne, a jest w stanie sprawić nam sporą przyjemność. Dzięki temu my sami czujemy się o wiele lepiej ze sobą, czujemy się bardziej zadbani. Bez wątpienia od czasu do czasu warto byłoby udać się do kosmetyczki czy na zabieg do spa. Wiąże się to z pewnymi kosztami, ale zdecydowanie warto sprawiać sobie takie przyjemności.

Jak kręcić włosy?

Jak kręcić włosy?
Jeśli chcesz zakręcić włosy za pomocą wałków, musisz wiedzieć, że nie jest to całkowicie bezmyślna i prosta czynność. Po pierwsze, należy w odpowiedni sposób dobrać grubość wałków. Szerokość wałków powinna być taka, jakiej wielkości chcemy mieć pukle we włosach. Jeśli chcemy mieć dokładną i misternie stworzoną fryzurę, gdzie każdy lok będzie miał swoje miejsce, wtedy musimy mieć wałki do włosów. Jeśli natomiast chcemy zakręcić sobie włosy na całej głowie, wtedy używajmy raczej papilotów do włosów. Wałki z gąbką są niekiedy zdradzieckie i trzeba uważać na ich podwójne działanie, które polega na tym, że pochłaniają one wilgoć, dlatego dobrze jest je założyć na włosy wilgotne i usnąć w nich, jednakże jeśli wstaniemy rano i zdejmiemy takie mokre wałki nie zdziwmy eis, że nasze włosy wcale nie będą pokręcone – po prostu gąbka jednocześnie oddaje nam wilgoć i nic z naszych pięknych loków może nie wynikać. Zanim nałożymy więc wałki, postarajmy się takie włosy wysuszyć. Kiedy zdejmiemy z nich wałki będziemy mogły czuć, ze włosów na naszej głowie jest więcej. W jaki sposób nakręcać włosy na wałki aby nie zniszczyć sobie cebulek włosów? Nie ma na to prostej rady, bo tak naprawdę każda ingerencja we włosy powoduje, że staje się on słabszy, a cebulka staje się w pewien sposób naruszona. Jednakże warto stosować się do kilku prostych rad: po pierwsze, trzeba zadbać o to, aby włosy były nakręcane niezbyt mocno. Włosy mało podatne na skręcanie jednakże muszą być nakręcane mocno aby efekt był widoczny, jednak nie jest to reguła, czasami odpowiednie wysuszenie włosów pozwala nam na uzyskanie dobrego efektu. Jeśli chcemy nie zniszczyć zanadto cebulek włosów, powinnyśmy nawijać je na wałki, suszyć, a później szybko odwijać i nie zostawiać w takiej formie na całą noc. Wtedy nasze cebulki będą bardziej zdrowe niż w przypadku gdybyśmy przez bardzo długi czas narażały nasze włosy na naciąganie cebulek. Trzeba jednak pamiętać, aby suszenie włosów w wałkach było bardzo dokładne i długie aż do momentu kiedy uznamy, że nasze włosy zostały kompletnie wysuszone.

Co zrobić ze zniszczonymi włosami?

Co zrobić ze zniszczonymi włosami?
Włosy kobiety są odbiciem jej diety, stylu życia, zdrowia oraz kosmetyków, jakich używa. Ponadto istnieje jeszcze tak zwany czynnik genetyczny, które decyduje o tym ile mamy włosów na głowie w danym okresie życia oraz jak bardzo s one cienkie bądź tez grube oraz kiedy będą nam zaczynały tak postępować ze zniszczonymi włosami? Należy przede wszystkim powiedzieć o tym, że kiedy włosy są już bardzo zniszczone, należy je trochę podciąć. Włos podcięty zaczyna intensywne regenerowanie się, dlatego należy co jakiś czas poprawiać ich wygląd poprzez podcinanie końcówek. Poza tym aby włosy odbudować, należy odpowiednio stosować na nie kosmetyki. Czyli kiedy myjemy włosy, należy masować jedynie skórę głowy, a nie całość długości włosa, wtedy kontakt włosa bezpośrednio z detergentem będzie krótszy. Włosy bowiem mimo wszystko nie lubią detergentów, ale to detergenty powinny działać na skórę głowy, a nie sama woda, bo inaczej nie będzie możliwe skuteczne zmycie łoju, tłuszczu oraz brudu i innych zanieczyszczeń, które osiadają na głowie. Jeśli masz zniszczone włosy, na przykład poprzez stosowanie licznych farb (zwłaszcza rozjaśniaczy), możesz stosować rozmaite zabiegi aby uratować kondycję włosów. Po pierwsze, z pomocą mogą przyjść pianki i kosmetyki dostępne w drogeriach. Jeśli jednak to na ciebie nie działa, a najczęściej właśnie kosmetyki z drogerii nie działają na włosy, które są mocno zniszczone przez działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, wtedy musisz udać się po poradę do swojego fryzjera. Fryzjer, który zajmuje się na co dzień twoimi włosami powinien doskonale wiedzieć jak one reagują na różne zabiegi. Poza tym u fryzjera można zastosować specjalne pianki, których nie dostanie się nigdzie indziej. Nie zawsze warto szukać porad na stronach internetowych i na forach, bo istnieje tam coś takiego jak marketing szeptany. Oznacza to, że osoby, które zatrudniane przez odpowiednie koncerny kosmetyczne promują kosmetyki w formie porad od znajomych. Poza tym warto stosować naturalne maseczki oraz pozwolić od czasu do czasu włosom pobyć nieco przetłuszczonymi.

Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów
Jeśli chcesz cieszyć się pięknem swoich włosów, powinnaś je przede wszystkim nawilżać. Odpowiednia pielęgnacja włosów to klucz do ich pięknego wyglądu oraz zdrowia. Oprócz tego należy włosy odpowiednio odżywiać, a za to odpowiedzialna jest już nasza dieta. Włosy czasami okresowo potrafią wypadać w dużych ilościach i mogą być za to odpowiedzialne zgoła niewinne czynniki, czyli możemy tracić włosy niestety przez to, że w nieodpowiedni sposób dobraliśmy sobie kosmetyki takie jak szampon czy odzywka. Możemy także źle suszyć włosy i to także może być przyczyną ich szybkiego niszczenia i wypadania. Wniosek może być jeden: droga do pięknego wygląd naszych włosów to odpowiednia pielęgnacja naszych włosów. W pełnie normalne i idealne włosy to takie, które przede wszystkim nie rozdwajają się na końcówkach, nie mają tendencji do przetłuszczania się, zwłaszcza w miejscach u nasady głowy. Włosy normalne są włosami, które nie sprawiają większych problemów z utrzymaniem ich zdrowego wyglądu i są włosami, które zawsze błyszczą się, są gładkie i miękkie. Bardzo łatwo jest też takie włosy poddawać rozmaitym zabiegom pielęgnacyjnym, poddają się im chłonąc wszelkiego rodzaju kosmetyki. Osoba, która ma naturalne loki albo loki po trwałej ondulacji, powinna wystrzegać się stosowania lakieru oraz nabłyszczaczy. Włosy kręcone mają naturalną tendencję do przesuszania się i wszelkiego rodzaju lakier działa na nie tym bardziej wysuszająco. Lakiery do włosów są szkodliwe dla włosów kręconych, bo posiadają polimery, a polimery zrobione są na bazie alkoholi. Alkohole, jak wiadomo, wysuszają włosy. Kręcone włosy potrzebują codziennej starannej pielęgnacji i tylko tą drogą można osiągnąć w pełni satysfakcjonujący efekt. Warto czesać je grzebieniem, a nie szczotką. W ten sposób włosy nie będą się puszyły. Aby nawilżyć w odpowiedni i pełny sposób włosy, należy używać nawilżającego szamponu, odzywki nawilżającej, a także maski od czasu do czasu ( nie można używać maski przy każdym myciu, bo obciążymy przy tym włosy). Jeśli chcesz nabłyszczyć swoje włosy, lepiej abyś używała wosku do włosów zamiast nabłyszczaczy, a jeśli zależy ci na nabłyszczaczach, warto abyś wybrała taki, który ma właściwości nawadniające.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze