Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Sierpień 29, 2015

Niezdrowe odchudzanie

image W dzisiejszym świecie niestety wiele ludzi korzysta z opcji niezdrowego odchudzania. Takiego odchudzanie szkodzi nam. Wcale nie jest pomocne. Niezdrowe odchudzanie to np. różnego rodzaju zażywanie tabletek odchudzających. Takie tabletki wcale nie pomagają i nie są nikomu potrzebne. Mają wpływ jedynie na pogorszenie się naszego zdrowia. Kolejnym złym odchudzaniem jest odmawianie sobie jakiegokolwiek jedzenia, nie można nic nie jeść. Jest to nierealne. Człowiek traci wodę z organizmu a nie kilogramy. Niezdrowe odchudzanie to połączenie ćwiczeń z niejedzeniem. Jest to najgorsza rzecz jaka może być. Spalamy kalorie, których organizmowi nawet nie dostarczamy. Takie niezdrowe odchudzanie może prowadzić do wielu chorób. Organizm nie jest w stanie takiego czegoś wytrzymać. W odchudzaniu trzeba być rozsądnym i cierpliwym. Nie można przesadzać. Przesadzanie odbija się źle na naszym zdrowiu. A po co niszczyć sobie zdrowie? Niepotrzebne jest to nikomu. Jeśli się odchudzamy to tylko i wyłącznie zdrowo.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze