Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Sierpień 19, 2015

Odchudzanie pod okiem trenera

image Ćwiczenia w odchudzaniu dają bardzo wiele korzyści. Jest też wiele możliwości. Można ćwiczyć na różne sposoby. Wszystko jest ważne, wszystko się liczy. Bardzo popularne jest ćwiczenie pod okiem trenera. Trener to osoba, która osobiście będzie nam wyznaczała różne ćwiczenia, a my będziemy je wykonywać przy jego pomocy. Taka osoba jest potrzebna, ponieważ wiemy, że będziemy dobrze wykonywać dane ćwiczenie. Taka osoba sprawi, że będziemy też mieć czyjeś wsparcie, które jest bardzo ważne. Trener jest osobą, dla którego jesteśmy często wyzwaniem. Wszystko zależy od podejścia do nas. Taki trener naprawdę może nam pomóc. Dzięki niemu odchudzanie staje się łatwiejsze. Trener jest osobą, która bardzo nam pomaga. Trener jest naszym wsparciem. Trener jest od tego, aby dodać nam otuchy. Aby pomóc w krytycznych sytuacjach, bo takie zdarzają się naprawdę często. Na pomoc takiej osoby zawsze możemy liczyć. Taka jest jego praca. Taka osoba ma nas motywować. Pomoc trenera może być czasem kluczowa w drodze do celu.

Złe diety

image Istnieją również diety, które mogą być złe, które mogą zaszkodzić. Takie diety są zazwyczaj wymyślane przez nas samych. Takie diety nie są zalecane przez żadnych dietetyków czy lekarzy. Złe diety mogą mieć bardzo zły wpływ na nas. Znacznie możemy pogorszyć sobie zdrowie. A potem takie coś naprawdę ciężko jest odkręcić. Dieta nie zawsze musi być dobra. Nie zawsze im mniej tym lepiej. Często zdarza się, że ktoś odchudzając się nic nie je. To jest strasznie zła dieta, szczególnie dla młodych osób, które jeszcze się rozwijają. Dieta nie jest niczym trudnym jeśli stosujemy się do zasad. Dieta może być przyjemna. Nie musimy się wcale katować. A wiele ludzi tak robi. To są właśnie złe nawyki, które wpływają na złą dietę. Dieta może być też zła jeśli jemy złe i nieodpowiednie rzeczy. Złe diety mogą prowadzić do poważnych chorób. I często jest już za późno, aby cokolwiek zrobić. Aby czemuś zarazić. Z takimi rzeczami nie ma żartów. Naprawdę trzeba uważać. Zdrowie mamy tylko jedno. Zdrowia nie da się później tak łatwo naprawić.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze