Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Sierpień 16, 2015

Nie tylko wygląd ale i zdrowie

Wiele ludzi, szczególnie kobiet, odchudza się po to, aby lepiej wyglądać. Aby mieć szczupłą sylwetkę i dobrze czuć się w swoim ciele. Często to jest głównym celem w odchudzaniu. Ale dodatkowo odchudzanie ma jeszcze jeden dobry cel. Znacznie poprawia się zdrowie. Nadwaga robi swoje w organizmie. Przez nadwagę zdrowie jest narażone. A odchudzanie wiele daje. Człowiek od razu czuje się zdrowszy i żywszy. Lepiej się chodzi, wchodzi po schodach, a nawet można biegać. Wiele ludzi, którzy mają za sobą drogę odchudzania w życiu by nie pomyśleli, że można czuć się tak dobrze. Waga ma ogromne znaczenie dla zdrowia a nawet życia. Nadwaga i otyłość to poważna choroba w dzisiejszych czasach. Coraz więcej jest takich przypadków i często nie zawsze jest ochota na to, aby schudnąć. Zdrowie jest tylko jedno. Należy o nie zadbać. Nie ma nic gorszego niż zniszczone zdrowie. Zdrowia nie jest tak łatwo odbudować jeśli zostało drastycznie naruszone. Zdrowie pozwala na długie życie, dlatego trzeba o nie walczyć.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze