Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Sierpień 15, 2015

Kto może nam pomóc?

W diecie i rzuceniu wagi może nam pomóc wiele osób. Takimi osobami są lekarze i dietetycy. To oni dbają o nasze zdrowie podczas odchudzania i układają plan żywieniowy, którego trzeba się trzymać punkt po punkcie. Pomóc nam również mogą instruktorzy i trenerzy, którzy będą z nami wykonywali różnego rodzaju ćwiczenia. Pomoc takich osób nie jest obowiązkowa. Ale natomiast jest bardzo potrzebna. Takie osoby dają również wsparcie. Pomagają nam dążyć do celu. Sprawiają, że często odchudzanie stanie się łatwiejsze. Mają nad nami kontrolę. Ćwiczenia też wykonuje się dużo łatwiej, ponieważ ktoś nas pilnuje. Ktoś musi nam co mamy robić. Pokazuje nam jak mamy ćwiczyć. Tacy ludzie też dają wiele rad. A można im zaufać, ponieważ są specjalistami. Tacy ludzie są ważni. Są po to, aby pomagać. Nie zostajemy sami. Nasz sukces to również ich sukces. Dobrze, że są takie osoby i że każdy może na ich pomocy polegać. Ważne jest to, aby ktoś z nami był i nas wspierał. Wsparcie jest bardzo ważne. Wsparcie w odchudzaniu jest bardzo ważne.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze