Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Sierpień 12, 2015

Zmiana nawyków

image Rozpoczynając dietę bardzo ważna jest zmiana nawyków. To nawyki sprawiły, że jesteśmy tacy jacy jesteśmy. Złe nawyki. Złymi nawykami można nazwać, np. podjadanie w nocy, jedzenie ciężkich potraw na noc, duże ilości słodyczy, itd. To nawyki sprawiają, że jest nam potrzebna dieta odchudzająca. Ważne jest wyeliminowanie tych nawyków zaraz na samym początku. Nie będzie to oczywiście łatwe. Wiąże się z tym wiele nerwów. Ale ważne jest samozaparcie i dążenie do celu. Złe nawyki są bardzo znane. I niestety każdy jakieś posiada, jeśli się nie pilnuje. Złe nawyki są okropne. Zmieniają i człowieka i jego samopoczucie, ale są potrzebne. Człowiek sam wyrabia sobie niestety złe nawyki. A później naprawdę nie jest łatwo z nich wyjść. Warto próbować je zwalczać, bo zyskać można na tym mnóstwo rzeczy. Złe nawyki nie mogą sprawdzić, że przestaniemy siebie kontrolować. O nam samych tylko my i nasza wola powinny odpowiadać. Nie dajmy się zniszczyć. Wszystko od nas zależy. My jesteśmy odpowiedzialni za siebie.

Zdrowe odchudzanie

Ważne, aby dieta jaką stosujemy i sposób w jaki się odchudzamy były zdrowe. Nie nic ważniejszego w tych kwestiach niż zdrowe odchudzanie. Zdrowe odchudzanie potrzebuje czasu, nie możemy od razu zrzucić kilkudziesięciu kilogramów. Zdrowe odchudzanie to też spożywanie odpowiednich posiłków w odpowiednim czasie i w odpowiedniej ilości. Nie można nic nie jeść. Wtedy to nie jest dieta. A tym bardziej zdrowa dieta. W zdrowej diecie ważne są również ćwiczenia. Odpowiednie ćwiczenia do odpowiednich posiłków jakie spożywamy i ich wartości odżywczych. Dieta nie polega na jedzeniu jak najmniej i jak najmniej kalorycznie. Takie odchudzanie nie ma nic wspólnego ze zdrową dietą. Odchudzać może się każdy, sam w domu. Ale najlepiej udać się do specjalisty. Aby nie zrobić sobie krzywdy. I aby nasza dieta mogła być zdrowa. Jest to naprawdę bardzo ważne. Najlepiej zadbać o to zaraz na samym początku. Nie ma w tym nic trudnego. Wystarczą tylko chęci. Jesteśmy w stanie zrobić dużo dla siebie. Ale trzeba i walczyć i uważać.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze