Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Sierpień 11, 2015

Co jest ważne w odchudzaniu?

image W odchudzaniu ważne jest to, aby trzymać dietę. Aby nie podjadać. Aby unikać słodyczy. Ważne jest też trzymanie się określonego planu. W odchudzaniu ważnych jest tak naprawdę dużo rzeczy. Odchudzanie jest też trudne, przez co trzeba być ostrożnym. W odchudzaniu ważne są też ćwiczenia. Ćwiczenia są jednym z ważnych elementów w odchudzaniu. Odchudzanie nie zawsze jest proste. Odchudzanie składa się na wiele czynników. W odchudzaniu ważne jest jeszcze to, abyśmy mieli wsparcie. Czy to w lekarzach, trenerach, czy bliskich osobach. Te wsparcie bliskich osób jest chyba najważniejsze. To one sprawia, że chcemy. To dzięki temu wiemy, że robimy coś dla siebie i że ktoś nam w tym pomaga. Odchudzanie to naprawdę trudny proces. A wsparcie rodziny tylko dodaje więcej sił. Wiemy w ten sposób, że komuś na nas zależy, że ktoś nam bardzo pomaga i wiemy, gdzie w razie kryzysu możemy szukać wsparcia. Nie wystarczy tylko trzymać się diety i ćwiczeń. Wsparcie w odchudzaniu jest na 3 miejscu. I jej to mimo wszystko teraz bardzo ważne miejsce.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze