Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Sierpień 9, 2015

Dieta i treningi

image Wielu ludzi, którzy się odchudzają łączy swoją dietę z różnego rodzaju treningami. Treningi mogą być różne. Treningi możemy robić sobie sami bądź pod okiem specjalistów. Treningiem może być np. pójście na siłownię i wykonywanie ćwiczeń takich jak sobie ustalimy. Treningiem może być też fitness powadzony pod okiem instruktora. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Różnych rodzajów treningów też. Wszystko zależy od nas i od naszego podejścia. Treningi bardzo pomagają diecie. Dieta łączona z treningami na pewno będzie bardziej skuteczna. Lepiej będziemy mogli sobie poradzić z utratą kilogramów. Ćwiczenia są teraz bardzo modne. Jest ich wszędzie bardzo dużo i są ogólnodostępne. Treningi to nic trudnego. Wystarczy trochę dobrej woli i samozaparcia. A z pewnością będziemy szczęśliwi i zadowoleni. Jesteśmy w stanie zrobić naprawdę dużo i na dużo nas też stać. Człowiek ma jedynie bariery w sobie. Wszystko inne stoi przed nami otworem. Naprawdę wystarczy tylko chcieć i próbować. Wszystko jest dla ludzi.

Potrzeba czasu

Jeśli zaczynamy przygodę z odchudzaniem musimy pamiętać, że na to potrzeba dużo czasu. Czas jest bardzo ważny. Nie możemy wszystkiego zrobić szybko i już. Czas w odchudzaniu gra bardzo ważną rolę. Odchudzanie ma zazwyczaj dany czas, w którym my robimy postępy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie jesteśmy w stanie zrobić niczego w kilka dni. Praca nad sobą często trwa bardzo długo. Wszystko jest też zależne od naszego podejścia. Każdy organizm będzie funkcjonował inaczej i każdy organizm będzie spalał kalorie w odpowiednim dla siebie czasie. To, że ktoś rzucił kilogramy w krótszym czasie nie znaczy, że jest lepszy. Każdy może mieć inny organizm i inne spalanie. Albo po prostu odchudzać się niezdrowo. Musimy sobie uświadomić i wbić do głowy, że odchudzanie i jego czas nie jest tak do końca zależy od nas. Nasz organizm sam ustala sobie czas w jakim będzie spalał kalorie. My tylko możemy robić wszystko w tym kierunku, czekać i być cierpliwym. Cierpliwość jest tutaj najważniejsza i bardzo się opłaca.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze