Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Sierpień 7, 2015

Na co trzeba uważać?

image Podczas odchudzania trzeba uważać na wiele rzeczy. Odchudzanie nie jest proste i kryje wiele zagrożeń. Uważać trzeba na niektóre produkty. Często podczas odchudzania jesteśmy narażeni na różnego rodzaju suplementy i tabletki, które są reklamowane. Kosztują zazwyczaj dużo pieniędzy i pochodzą z niewiadomego źródła, bo często zamawiane są przez Internet. Ale jeśli reklama obiecuje szybką utratę wagi w krótkim czasie, to ktoś zdesperowany na pewno będzie próbował. Takie specyfiki bardzo często zagrażają naszemu zdrowiu, a czasem nawet życiu. Wiele się słyszy o takich zagrożeniach, ale nie każdy jest w stanie wziąć to do siebie. Niestety później są tego konsekwencje. W odchudzaniu trzeba też uważać na to co jemy, aby nie były to złe produkty, ale też żeby nie były zupełnie bezwartościowe. Odchudzanie wymaga dużej uwagi i zaangażowania z naszej strony. Jest ono ważne, aby dobrze i prawidłowo funkcjonować. Nie należy przesadzać. Trzeba być ostrożnym. Lepiej dmuchać i chuchać na zimne. Zdrowie jest później ciężko odzyskać.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze