Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Sierpień 5, 2015

Czy dieta zmienia życie?

image Dieta ogromnie zmienia życie, człowiek poprzez dietę bardzo się zmienia. Całe życie człowieka może ulec zmianie tylko dlatego, że pozbył się kilku kilogramów. Człowiek bardzo lubi zmiany, a to czy chce z nich skorzystać należy tylko i wyłącznie do kwestii indywidualnych. Dieta zmienia życie człowieka nie tylko dlatego, że wygląda inaczej. Ale też dlatego, że czuje się inaczej, czuje się lepiej. Dieta daje szansę na zupełnie inne życie. Ludzie są inaczej obierani przez innych. Zaczyna im być naprawdę łatwiej, Taka dieta to naprawdę dobry pomysł, jeśli w życiu chcemy spróbować czegoś innego. Jeśli zależy nam w życiu na czymś innym. Wszystko jest dla ludzi, każdy może spróbować żyć inaczej. Wyborów w życiu mamy naprawdę bardzo dużo. Człowiek może całe życie ułożyć sobie na nowo, przez to, że się zmienił. Przez to, że zmieniło się jego życie. Zdrowy człowiek to często szczęśliwy człowiek. A te szczęście w życiu jest naprawdę bardzo ważne. Szczęście i zdrowie mało czym można zastąpić. Wszystko w naszych rękach.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze