Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Sierpień 2, 2015

Dieta a tryb życia

Tryb życia ma ogromny wpływ na dietę. To jak żyjemy i co robimy wpływa też na to co jemy. Dieta i tryb życia idą ze sobą w parze. Dlatego nasza dieta jest powiązana z trybem życia. Im jesteśmy bardziej aktywni tym bardziej nasza dieta się zmienia. Ale z kolei jesteśmy aktywni, to możemy być narażeni na złą dietę. Posiłki wtedy nie są jedzone regularnie. Jedzone są też w pośpiechu. I je się wtedy byle co. To, że jesteśmy aktywni nie oznacza, że jesteśmy zdrowi. Oczywiście są przypadki osób, które są aktywne i jedzą regularnie. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Siedzący tryb życia też nie jest aż taki dobry. Może wtedy i jest czas na jedzenie regularnie posiłków, ale nie każdy z tego korzysta. Siedzący tryb życia często oznacza brak ruch, albo ten ruch jest naprawdę minimalny. Wtedy trzeba uważać na to, co się je. Aby później nie było żadnych problemów. Dieta i tryb życia mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego. I wiele wspólnego ich łączy. Uzupełniają i dopełniają się nawzajem. Tak to już jest zbudowane.

Odchudzanie

image Każdy bardzo dobrze zna pojęcie „odchudzanie”. Odchudzanie w dzisiejszych czasach jest bardzo modne. Na odchudzaniu można wiele skorzystać. Odchudzaniem i jego efektami można dzisiaj chwalić się wszędzie. Odchudzanie jest dzisiaj celem wielu ludzi. A co to jest odchudzanie? Odchudzanie to po prostu zrzucenie kilogramów, które występują u nas nadprogramowo. Odchudzanie to też droga do lepszego wyglądu i lepszego samopoczucia. Odchudzanie dla wielu ludzi jest ważne. Jest częścią ich życia. Odchudzanie jest ostatnio bardzo stylowe. Każdy chce się odchudzać. Nawet ci, którzy nie muszą. Odchudzanie często jest też wyznacznikiem tego jak patrzą na nas ludzie. Utarło się tak, że osoby, które są chudsze, są lepiej odbierane. Odchudzanie jest najpopularniejsze wśród kobiet. Wiele osób śmieje się z odchudzania, bo aż tak wpłynęło na społeczeństwo. Odchudzanie w dzisiejszych czasach jest bardzo popularne. Tak samo jak chwalenie i cieszenie się nim z innymi. Odchudzanie jest na topie i każdy o tym wie. Zdrowy tryb życia i dieta ostatnio są na plus.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze