Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Lipiec 25, 2015

Zdrowe opalanie

Zdrowe opalanie
Opalanie to przede wszystkim dostarczanie sobie witaminy D, która nie mogłaby zostać zsyntetyzowana jeśli człowiek nie miałby dostępu do słońca. Świetne ilustruje tę potrzebę los osób, które bywały wiezione przez wiele lat w piwnicach. Po kilku latach braku regularnego wystawiania swojego ciała na słońce niestety osoby te zapadały na liczne szkodliwe i niszczące choroby układu odpornościowego i kostnego. Jednakże dostarczanie sobie witaminy D jest dobre przez kilka minut dziennie i wystarczy. Jeśli opalasz się przez kilka godzin na plaży z myślą, że dostarczyłaś sobie właśnie dostateczną ilość witaminy D i że robisz to dla zdrowia, jest to niechybny znak, że się oszukujesz po to aby usprawiedliwić swój brak racjonalności w dawkowaniu sobie opalania. Osoby opalające się na co dzień powinny używać kremów z filtrem, filtry powinny być mocne. Jeśli jesteśmy w takim rejonie świata, gdzie promieniowanie jest silniejsze, a więc w pobliżu równika, wtedy potrzebne będą kremy z bardzo wysokim filtrem UV. Im mamy jaśniejsza cerę, tym częściej i tym bardziej regularnie powinniśmy używać kremu z filtrem. Kremy z filtrem chronią nie tylko przed poparzeniem, ale także ochraniają nas przed przesuszeniem skóry, przed powstawaniem groźnych dla naszego zdrowia przebarwień, a także ochraniają nas przed powstawaniem zmarszczek, przed którymi tak eis chronimy przez całą zimą kupując drogie kremy przeciw zmarszczkom. Warto używać także kremów z filtrem w wersji wodoodpornej jeśli odpoczywasz na plaży, na której od czasu do czasu zażywasz także kąpieli wodnej. Inny mit na temat opalania dotyczy tego, że między godziną dziesiąta rano a szesnastą słońce grzeje najmocniej i nie należy się wtedy opalać, a później już można. Nie jest to do końca prawda, promienie UV działają niekiedy już o ósmej rano i należy się przed nimi chronić stosując odpowiednie kremy z filtrem UV. Uszkodzenia skóry przez nadmierne promieniowanie słoneczne zdarza sir także czasami w czasie mroźnej zimy albo w pochmurny zupełnie dzień.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze