Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Lipiec 14, 2015

Zawód Twoich marzeń

Zawód Twoich marzeń

Wszystko zaczęło się już wtedy, gdy byłaś dzieckiem. Podkradanie mamie szminek, podkładu, pudru, malowanie siebie i koleżanek kosmetykami znalezionymi w domowej kopalni skarbów, wspólne dni poświęcone pielęgnacji i domowym zabiegom kosmetycznym. Jeśli ten opis idealnie pasuje do Ciebie, to znaczy, że Twoim marzeniem jest praca jako kosmetyczka. Taki zawód to sama przyjemność, a do tego daje Ci możliwość pielęgnowania swojego piękna każdego dnia, a także pomagania innym. Współczesny rynek pracy oferuje mnóstwo możliwości rozwoju – szkolenia, studia, kursy. Aby zostać dyplomowaną kosmetyczką wystarczy przejść przez kompleksowe szkolenia oferowane przez niepubliczne placówki oświaty, można także poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności poprzez podjęcie praktyki, czy stażu w salonie kosmetycznym. Ale czym właściwie zajmuje się kosmetyczka? Można by powiedzieć, że pielęgnowaniem piękna zewnętrznego. Jest przyjaciółką kobiet w każdym wieku. Potrafi doradzić w kwestii doboru kosmetyków, olejków i balsamów do ciała. Obecnie w gabinetach kosmetycznych wykonuje się zabiegi na ciało, twarz, dłonie i stopy. Dlatego osoba je wykonująca powinna wykazywać się precyzją, profesjonalizmem i posiadać artystyczny zmysł. O ile manicure, pedicure to zabiegi, których można nauczyć się w dosyć szybkim tempie, o tyle zagęszczanie rzęs metodą 1:1, czy wykonanie makijażu permanentnego wymaga wprawy i szczególnych umiejętności. Delikatność, skuteczność i miłe usposobienie potrafi przysporzyć wiele wdzięcznych klientek, które z ochotę powrócą do gabinetu, by poddać się zabiegom wykonywanym przez profesjonalistki w swoim fachu. Nie od dziś wszak wiadomo, ż salon kosmetyczny jest najlepszym miejscem na porozmawianie o codziennych problemach, poplotkowanie o irytującej sąsiadce, czy uzyskanie porad w sprawach sercowych. Któż lepiej zrozumienie kobietę niż druga kobieta? Kosmetyka pozwoli Ci uczynić Twoją pasję Twoim sposobem na życie. Rób to co kochasz i jeszcze bierz za to pieniądze!

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze