Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Lipiec 10, 2015

Orientalne sposoby na regenerację ciała i duszy

Orientalne sposoby na regenerację ciała i duszy

Szukasz miejsca, w którym będziesz mogła odpocząć i zregenerować swoje siły fizyczne i psychiczne, lecz ograniczona ilość czasu uniemożliwia Ci wyjechanie na dłuższy urlop w góry, czy nad morze? Skorzystaj z bogatej oferty hoteli SPA rozmieszczonych na terenie całego kraju. Kilka dni w salonie odnowy biologicznej pozwoli Ci odzyskać siły i zyskać energię na kilka następnych miesięcy. Specjaliści tacy jak psycholodzy, fizjoterapeuci, dermatolodzy, fryzjerzy, makijażyści, kosmetolodzy, czy dietetycy doszli do wniosku, że obecnym świecie brakuje nam czasu na chwilę oddechu, zamartwiając się o codzienność nie potrafimy zbliżyć się do natury. Zaletą salonów SPA jest forma ich zorganizowania. Wnętrza utrzymane w delikatnych barwach bieli, zieleni, czy ecru imitują środowisko naturalne, a juki, palmy ustawione w pomieszczeniach potęgują to odczucie, jednocześnie zwiększając ilość tlenu. Fontanny z wolno płynącą wodą, drewniane meble i kwiaty umieszczone w każdym pomieszczeniu ułatwią przeniesienie się do nowego świata, a kąpiele wodne, jacuzzi pozwolą odpocząć Twoim zmęczonym kończynom. Masażyści i kosmetyczki, kosmetolodzy podejmując się realizacji zabiegów na ciało i twarz, takich jak kąpiele błotne, czy masaż kamieniami, zwiększają jędrność ciała i poprawiają przepływ energii. Czerpiąc z natury, z metod wschodnich mistyków zapewniają komfort, odpoczynek i uczucie błogości. Świat orientu od wieków znany jest ze swych metod poznawania siebie, swojej osobowości i ciała. Życie płynie tam wolniej, ma w sobie więcej ciszy i spokoju. Przeniesienie tego na grunt zachodu daje niepowtarzalną możliwość zregenerowania sił bez wyjeżdżania za granicę. Salony odnowy biologicznej często mieszczą się na terenach wiejskich, poza zgiełkiem i zanieczyszczeniami panującymi w wielkomiejskich metropoliach. Świeże powietrze i namacalny kontakt z naturą. Pozwól sobie na chwilę relaksu wybierając się do jednego z nich. Dzięki temu poczujesz się jak nowo narodzona.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze