Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Dzienne archiwum: Lipiec 7, 2015

Odrastanie włosów

Odrastanie włosów
Plaga naszych czasów jest wypadanie włosów. Włosy, które wypadają niestety nie przyczyniają się do polepszenia naszego wyglądu. Człowiek, który traci włosy zazwyczaj nabiera w swoim wyglądzie starczego rysu. Najczęściej przez wypadanie włosów cierpią mimo wszystko mężczyźni, dla których bywa to wielkim dramatem, a najczęściej właśnie od wypadania włosów rozpoczyna się dla nich psychologiczny etap starzenia się i rozpoczęcia myślenia o własnej śmierci oraz wchodzenia w drugą połowę życia. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów? Najczęściej jest to silny stres. Osoby poddane ponadto intensywnemu leczeniu, zwłaszcza farmakologicznemu najczesciej cierpią na wypadanie włosów. Ponadto samo podniesienie się poziomu testosteronu w organizmie może powodować łysienie. Nie bez powodu ci mężczyźni, którzy wydzielają wielką ilość testosteronu są łysi – są to tak zwane łyse dresy, pały zakute. Inna częsta przyczyna łysienia to niedokrwistość oraz nieprawidłowo dobrana dieta lub zaburzenia w pracy tarczycy. Kobiety, które się starzeją, narzekają często na to, że ich włosy nie rosną już tak szybko i bardzo często ulegają zniszczeniu. Istotnie jest tak, ze z wiekiem nasz organizm wydziela coraz mniej hormonów, włosy coraz wolniej rosną, a tempo przemiany materii ogólnie mówiąc spada. Włosy wraz z wiekiem stają się coraz cieńsze, nie są już tak grube jak w młodości oraz niestety już nie odrastają tak szybko ani nie mają tak intensywnego koloru jak w czasie młodości. Oczywiście tendencje do łysienia są najczęściej sprawą genetyki jedynie. Nasze włosy rosną średnio jeden centymetr w czasie miesiąca, dlatego jeśli chodzimy nieregularnie do fryzjera, jest on w stanie wyczytać z naszych włosów to jaki tryb życia prowadziłyśmy w ostatnich tygodniach. Włosy są delikatna materia i natychmiast reagują na to co dzieje się w naszym organizmie. Na całej długości włosa zapisane są różne wpływy jakie na siebie przyjmowaliśmy ze środowiska w historii, widać kiedy żyłyśmy w większym stresie, kiedy miałyśmy lepszy czas i lepszą dietę.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze