Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Archiwum w miesiącu: Lipiec 2015

Dieta

image Czym jest dieta? Dieta to tak naprawdę to co jemy. Dieta to jest to co spożywamy. Rodzaje diet są bardzo różne. Najpopularniejsze są te dla odchudzających się i dla tych, którzy ćwiczą, aby wzrosła ich tkanka mięśniowa. Dieta to jest to, co zjadamy. Dieta dotyczy tego co jemy na co dzień. Diety są dobre i złe. Wszystko zależy od tego jak się odżywiamy. Diety i przepisy z nimi związane można znaleźć dzisiaj wszędzie. Najwięcej pomysłów jest w Internecie. Trzeba tylko uważać, aby sobie nie zaszkodzić. Z pomocą w zmianie diety może nam też przyjść lekarz lub dietetyk. Wszystko zależy od tego co chcemy zrobić. Ale najlepszym rozwiązaniem byłoby przejście pod obserwację specjalisty. Sami jesteśmy w stanie zrobić dużo, ale należy dbać o zdrowie. I w takich przypadkach o zdrowiu myśleć. Dieta ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Dieta w naszym życiu gra ważną rolę. A to co my z tym zrobimy zależy tylko i wyłącznie od nas. Od naszego zaangażowania i zainteresowania. My decydujemy o sobie i o swoim zdrowiu.

Jak zrobić masaż?

Jak zrobić masaż?
Masaż świetnie redukuje skutki stresu, obniża nasze napięcie oraz powoduje, że jesteśmy mniej przemęczeni. Każdy z nas czuje się zrelaksowany podczas masażu. Jak zrobić efektywny masaż? Po pierwsze, trzeba zacząć każdy taki masaż od głaskania. Kończyc masaż również należy delikatnym głaskaniem, który wycisza zamiast rozbudzać na koniec tej czynności. Masaż energiczny z drugiej strony pobudza i może on również być stosowany, ale nie zawsze. Głaskanie na początek powinno odbywać się przy użyciu niewielkiej dozy siły. Masaż można robić całymi dłońmi lub tylko opuszkami palców, wszystko zależy od wrażliwości masowanej osoby na dotyk. Można zrobić na przykład masaż kolisty, który rozpoczynamy od robienia kółek, gdzie każde kółko powinno być mocniejsze od poprzedniego. Zaczynamy od pasa, a kończymy na barkach, każde kółko powinno być powtórzone w jednym miejscu trzy razy. Kiedy przejdziemy już jedną serię od pasa do barków, należy wrócić i wykonać podobną drogę jeszcze dwa razy aby masaż odniósł swój skutek. Pamiętajmy, aby zadbać o odpowiednią oprawę masażu wykonywanego na własnym ciele lub na ciele bliskiej am sposoby. Można ułożyć odpowiednie tkaniny pod ciało, nagrzać pachnący wosk, rozsypać pachnące płatki kwiatów, rozsączyc kadzidełka w pomieszczeniu, w którym ma znajdować się miejsce do masażu. Profesjonalne ośrodki Spa to miejsca, w których masaże odbywają się w bardzo profesjonalnych warunkach. Warto powtórzyć niektóre sztuczki stosowane w ośrodkach Spa we własnym domu z własnym partnerem. Profesjonalne masaże to czynności, za które możemy zapłacić w ośrodku odnowy biologicznej. Obecnie jest ich coraz więcej w naszych miastach. Warto znaleźć takiego masażystę, który będzie miał nie tylko doświadczenie, ale także takiego, który jest polecany i który ma specjalistyczne wykształcenie predestynujące do uprawiania prawdziwej sztuki masażu. Wykształcenie jest potrzebne takiemu człowiekowi po to aby nie zrobił nikomu krzywdy, bo pracuje na delikatnej materii jaką jest ludzkie ciało.

Aparat ortodontyczny stały a ruchomy

Aparat ortodontyczny stały a ruchomy
Osoby, które powinny założyć sobie aparat na zęby to nie tylko osoby, którym nie podoba się kształt własnego uzębienia. Są to także osoby, które obserwują u siebie ścieranie się zębów – jest to bardzo niekorzystne zjawisko dla zdrowia i życia zębów. Ścierające się zęby mogą w dość szybkim tempie po prostu wylecieć bezpowrotnie. Wtedy niepotrzebny będzie aparat, a konieczna zacznie być sztuczna szczęka w wieku lat czterdziestu. Ponadto osoby, u których zęby nachodzą na siebie mogą cierpieć na przykre dolegliwości bólowe i mogą rozpocząć się u nich problemy z dziąsłami. Są to więc osoby, które jak najbardziej powinny udać się do dentysty oraz później do ortodonty. Wiele osób przez szereg lat niestety broni się przed używaniem aparatu ortodontycznego, wszystko ze względu na koszty, niewygodę, a także ze względu na to, że noszenie aparatu ortodontycznego powoduje obniżenie urody. Jednakże warto zastanowić się nad tym, czy krzywe zęby nie wyglądają piękniej. Alternatywą dla stałego aparatu może być aparat ruchomy, który jest zdecydowanie tańszy niż aparat stały, jest także znacznie wygodniejszy w użyciu i nie wymaga konieczności życia z aparatem w miejscach ulicznych. Czyli taki aparat zakładamy tylko w domu i oczywiście w czasie snu. Jeśli chcesz wyprostować swoje zęby bez konieczności noszenia aparatu na zęby możesz zrobić to za pomocą najróżniejszych nowoczesnych technik dentystycznych. Metalowe aparatu na zęby nie są zbyt estetyczne, psują wizerunek osoby, są bolesne, niewygodne, bo trzeba myć zęby po wszystko co się zjadło, a poza tym powodują ból i otarcia oraz niszczenie zębów i ich szkliwa, kaleczenie policzków przez ostry metal znajdujący się w buzi. Zęby można wyprostować nie tylko aparatem, ale można używać w tym celu także przezroczystych nakładek na zęby, które wprawdzie są widoczne ale nie rzucają się w oczy tak bardzo jak tradycyjne metalowe aparaty na zęby. Jeśli chcemy uniknąć widoku aparatu na zębach, możemy także założyć sobie aparat po wewnętrznej stronie zębów, wtedy nic nie będzie widać, ale będziemy mówili bardzo niewyraźnie. Można także zastosować zabieg chirurgiczny, który wyprostuje nam zęby. Jest to dość drogie, ale skuteczne. Można także założyć sobie porcelanowe licówki na zęby, które także są niewidoczne dla otoczenia, a prostują nasze zęby.

Zdrowe opalanie

Zdrowe opalanie
Opalanie to przede wszystkim dostarczanie sobie witaminy D, która nie mogłaby zostać zsyntetyzowana jeśli człowiek nie miałby dostępu do słońca. Świetne ilustruje tę potrzebę los osób, które bywały wiezione przez wiele lat w piwnicach. Po kilku latach braku regularnego wystawiania swojego ciała na słońce niestety osoby te zapadały na liczne szkodliwe i niszczące choroby układu odpornościowego i kostnego. Jednakże dostarczanie sobie witaminy D jest dobre przez kilka minut dziennie i wystarczy. Jeśli opalasz się przez kilka godzin na plaży z myślą, że dostarczyłaś sobie właśnie dostateczną ilość witaminy D i że robisz to dla zdrowia, jest to niechybny znak, że się oszukujesz po to aby usprawiedliwić swój brak racjonalności w dawkowaniu sobie opalania. Osoby opalające się na co dzień powinny używać kremów z filtrem, filtry powinny być mocne. Jeśli jesteśmy w takim rejonie świata, gdzie promieniowanie jest silniejsze, a więc w pobliżu równika, wtedy potrzebne będą kremy z bardzo wysokim filtrem UV. Im mamy jaśniejsza cerę, tym częściej i tym bardziej regularnie powinniśmy używać kremu z filtrem. Kremy z filtrem chronią nie tylko przed poparzeniem, ale także ochraniają nas przed przesuszeniem skóry, przed powstawaniem groźnych dla naszego zdrowia przebarwień, a także ochraniają nas przed powstawaniem zmarszczek, przed którymi tak eis chronimy przez całą zimą kupując drogie kremy przeciw zmarszczkom. Warto używać także kremów z filtrem w wersji wodoodpornej jeśli odpoczywasz na plaży, na której od czasu do czasu zażywasz także kąpieli wodnej. Inny mit na temat opalania dotyczy tego, że między godziną dziesiąta rano a szesnastą słońce grzeje najmocniej i nie należy się wtedy opalać, a później już można. Nie jest to do końca prawda, promienie UV działają niekiedy już o ósmej rano i należy się przed nimi chronić stosując odpowiednie kremy z filtrem UV. Uszkodzenia skóry przez nadmierne promieniowanie słoneczne zdarza sir także czasami w czasie mroźnej zimy albo w pochmurny zupełnie dzień.

Jak dbać o cerę wrażliwą?

Jak dbać o cerę wrażliwą?
Wrażliwa cera to problem dla większości kobiet. Jest to cera, którą w pielęgnacji jest niezwykle trudna, dość ciężko jest o nią zadbać tak aby nigdy nie piekła, nie bolała. Zazwyczaj pojawia się na niej zaczerwienie już przy najmniejszych wahaniach warunków zewnętrznych. Jeśli zmienia się delikatnie wilgotność powietrza, temperatura powietrza oraz jeśli zawieje wiatr, wtedy efekt występowania przebarwień, które wyglądają nieelegancko jest murowany. Warto dbać o taką cerę na co dzień w sposób dogłębny, a nie tylko od święta. Tylko regularny zdrowy sen oraz dobra pielęgnacja na co dzień może nam pomóc. Czasami dobry makijaż może skorygować błędy natury i spowodować, że nasz delikatna cera będzie wyglądała na zdrowszą, jednakże jeśli nie jest ona zdrowa z natury, wtedy nie będzie nam łatwo cieszyć się dobrym wyglądem i zdrowiem w dłuższej perspektywie. Wygląd naszej cery zależy w dużej mierze od tego jaki jest nasz wiek, jaki jest stan naszego zdrowia oraz wszystko też zależy od zmian hormonalnych, które zachodzą w naszych organizmach. Na stan naszej cery wpływa przede wszystkim ruch fizyczny – warto urządzić sobie jazdę na rolkach czy dłuższy spacer w szybkim tempie zamiast leżenia przed komputerem przez cały dzień. Jest to ważne zwłaszcza jeśli jesteśmy już po dwudziestym szóstym roku życia i każdorazowy niezdrowo przeżyty dzień jest już widoczny na naszej twarzy. Oczywiście osoby, które pala papierosy lub zażywają narkotyki zawsze będą cierpiały na większe problemy z cera i będzie się ona u nich szybciej starzała niż u innych, nie należy mięć nawet wobec tego żadnych złudzeń. Im jesteśmy starsi, tym mniej mamy problemów oczywiście ze skóra tłustą, bo rzadko już zdarzają się jakiegokolwiek wypryski w dojrzałym wieku. O skórę jednakże trzeba dbać zawsze, niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy. Cera wrażliwa to taka cera, która ma problemy z naturalną lipidową warstwą ochronną, jest jej po prostu zbyt mało. Nie jest to cera sucha, ale właśnie wrażliwa. Cera sucha to cera, która dobrze reaguje na kremy tłuste. Cera wrażliwa natomiast potrafi na nie zareagować uczuleniem wręcz.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze