Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Archiwum w miesiącu: Czerwiec 2015

Dobre nawyki na zawsze

Chyba każdy z nas zauważył, że kiedy decydujemy się na wprowadzenie do swojego życia dietę i chcemy zrzucić zbędne kilogramy, to najczęściej odrzucamy różne niezdrowe produkty, nie jadamy jedzenia, jakie ma sporo kalorii, a często także tłuszczu. Krótko mówiąc, w czasie diety często decydujemy się na to, żeby zmienić swoje nawyki żywieniowe na znacznie zdrowsze. Po jakimś czasie takiego jedzenia zupełnie nie mamy ochoty na słodycze, słone przekąski czy jakiekolwiek niezdrowe potrawy. Kiedy uznajemy, że dietę czas skończyć i nasze ciało nam się podoba, warto stale jeść zdrowo i nie warto wracać do starych nawyków. Bez wątpienia będzie to o wiele lepsze dla naszego zdrowia, ale także nie będziemy musieli obawiać się, że pojawi się efekt jojo czy w krótkim czasie na skutek zupełnie innego jedzenia będziemy musieli po raz kolejny przejść na dietę. Nie warto z powrotem przyzwyczajać się do rzeczy, jakie nie niosą za sobą żadnych wartości odżywczych, a od jakich jedynie się uzależniamy, a wyjdzie to na dobre zarówno naszemu zdrowiu, jak i portfelowi.

Czemu mierzenie jest lepsze?

image Kiedy mamy w planach schudnąć, to często decydujemy się na to, żeby określić cel, do jakiego będziemy dążyć. Bez wątpienia wiele osób decyduje się na to, żeby regularnie się ważyć, żeby regularnie spełniać kolejne cele wagowe, jakie sobie ustalamy. Prawda jest taka, że waga nie mówi dokładnie o tym, czy będziemy dobrze wyglądać, bo od tego zależy wiele czynników. Wagą nie warto się przejmować, bo o wiele lepiej byłoby się mierzyć i to właśnie centymetrami się kierować, według nich wnioskować, czy dobrze wyglądamy. Kiedy nasze ciało jest jędrne i wyćwiczone, to będzie o wiele cięższe. Dodatkowo będzie o wiele lepiej się prezentować. Jak jednak można to wytłumaczyć? Masa mięśniowa jest bowiem o wiele cięższa, ale także znaczne mniej miejsca zajmuje. W efekcie posiadając więcej mięśni, aniżeli tkanki tłuszczowej, waga posiada więcej, ale miara mniej. Sprawi to, że spokojnie możemy decydować się na zakup wymarzonych mniejszych rozmiarów. Zdecydowanie w efekcie będziemy bardziej zadowoleni z tego, kiedy kierujemy się centymetrami.

Dieta bez ćwiczeń

Z całą pewnością wielu z nas myśli o tym, żeby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Wiadomo, że często szczególnie przed latem czy przed ważnymi uroczystościami zależy nam na tym, żebyśmy byli w stanie odpowiednio się prezentować, żebyśmy mogli zbierać pochwały i widzieć na sobie zazdrosny wzrok innych osób. Często jednak zupełnie niepotrzebnie decydujemy się na to, żeby wprowadzać do swojego życia tylko dietę i zupełnie nie myślimy o sporcie. Jest to naprawdę błędne i nie da to takich efektów, jakich się spodziewamy. Dieta bez ćwiczeń co prawda da efekty, aczkolwiek ciało będzie wyglądało zupełnie inaczej. Wiele figur po diecie wygląda naprawdę niezdrowo i nie jędrnie. Tym samym decydujemy się na to, żeby wyglądać chudo, a nie szczupło i zdrowo. Ćwiczenia sprawią, że figura będzie o wiele lepiej się prezentować, mięśnie będą odpowiednio zarysowane, a o zbędnej tkance tłuszczowej będziemy mogli zapomnieć na dobre. Zdecydowanie ćwiczenia zapewnią taki efekt, z jakiego będziemy bardzo dumni.

Bez efektu jojo

image Co najczęściej zniechęca nas do wprowadzenia diety do swojego życia? Bez wątpienia najczęściej jest to myśl o tym, że zgubione kilogramy wrócą, że nasze starania pójdą na marne. Zdecydowanie wielu z nas starało się schudnąć, aczkolwiek wykazywaliśmy się wtedy tak zwanym słomianym zapałem, jaki niestety nie dał większych efektów. Poza tym, że przeżyliśmy kilka dni męczarni, to po krótkim czasie wróciliśmy do starych nawyków. Jaki jest tego efekt? Efektem jest powrót zrzuconych kilogramów, często razem z kilkoma dodatkowymi. Z całą pewnością efekt jojo to coś czego absolutnie nie chcielibyśmy doświadczać. Jak możemy to sobie zapewnić? Najczęściej wystarczy jedynie zdecydować się na to, żeby odpowiednią wagę przyłożyć do wychodzenia z diety. Warto stopniowo zwiększać posiłki i stopniowo dodawać różne produkty. Sprawi to, że efekt jojo nie będzie nas dotyczył, a dieta pomimo tego, że będzie trwała dłużej, to pozostawi efekty na bardzo długi czas. My tym samym będziemy mogli cieszyć się nimi i będziemy dumni, że nie dopuściliśmy do efektu jojo.

Nie odkładaj diety na później

Chyba każdy z nas od czasu do czasu chciałby podjąć się jakiegoś zadania, ale z bliżej nieokreślonych przyczyn decydujemy się na to, żeby przenosić je w czasie, żeby stale przekładać na później wykonanie pierwszego kroku. Często odchudzamy się od jutra, od poniedziałku czy od nowego miesiąca. Czy jednak daje to odpowiedni efekt? Zdecydowanie nie. Dlatego też, jak najbardziej nie powinniśmy odkładać diety na później, tylko szukać motywacji, wstać z krzesła i zdecydować się na to, żeby poczynić pierwszy krok teraz. Dzięki temu nie będziemy musieli tracić nerwów i czasu na przekładanie diety. Co jednak jeszcze to oznacza? Bez wątpienia dzięki nie odkładaniu w czasie diety, będziemy mogli o wiele szybciej zobaczyć pierwsze efekty i o wiele szybciej będziemy się bardziej sobie podobać. Z całą pewnością jest to naprawdę dobra decyzja, jakiej jak najbardziej nie będziemy żałować. Tym samym do diety szybko się przyzwyczaimy i nie będzie sprawiała nam ona najmniejszego problemu, a ciało będzie stawało się coraz piękniejsze.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze