Kalendarz
Kosmetyka dla urody
    Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek i pryszczy, młodo wyglądająca twarz to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć taki ideał kobiecej urody powstał ogromny przemysł kosmetyczny, w chwili obecnej jest to trzeci pod względem wielkości obrotów sektor gospodarczy, wyprzedza go tylko produkcja żywności i farmacja. Ogromne ośrodki badawcze zatrudniające najlepszych naukowców konkurują ze sobą w celu zadowolenia coraz bardziej wymagających klientek. Uroda jest najważniejsza! Do produkcji używa się zaawansowanych komponentów pozyskiwanych tradycyjnie z ziół, minerałów i odzwierzęcych składników, ale coraz częściej wykorzystywane są najnowsze technologie –genetyka i nanotechnika. Od pewnego czasu dynamicznie rozwija się rynek kosmetyków dla mężczyzn. To już nie tylko mydło, szampon i pianka do golenia, ale całe, rozbudowane i kompleksowe linie produktów. Dzięki dużej konkurencji w ostatnich latach na rynku pokazały się nowe, faktycznie działające produkty kosmetyczne. Jest to już szeroka gama nowoczesnych preparatów. Jednym z najbardziej znanych jest kwas hialuronowy, ma on silne działanie nawilżające i wygładzające skórę, używany jest jako składnik kremów, maseczek, żeli lub jako samodzielny preparat do zabiegów mezoterapii igłowej, mikro igłowej lub podobnych. Używa się go również w medycynie estetycznej jako zamiennika botoksu.

    Równie znanym i uniwersalnym preparatem jest kolagen, oprócz typowo kosmetycznego aplikowania na powierzchnię skóry, jest stosowany również w formie tabletek, dzięki czemu efekty się kumulują. Kolejny, koenzym Q10 zna chyba każda kobieta, nie ma potrzeby go omawiać. Koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie nowoczesnej kosmetyki – aparatura kosmetyczna. Rozwiązania wynalezione na potrzeby podboju kosmosu jak np.: lasery czy RF (radio frequency) spotykamy teraz w gabinetach kosmetycznych i nie jest to ewenement, ale codzienność. Któż nie słyszał o epilacji laserowej czy zamykaniu naczynek? Spadek cen umożliwił swobodny dostęp szerokiej rzeszy klientek. A co przyniosą nam następne lata?

Archiwum w miesiącu: Luty 2015

Kosmetyki a wiek

image Na większości kosmetyków, jakie widujemy w sklepach, widnieje informacja o wieku, dla jakiego są one skierowane. Bez wątpienia wielu konsumentów faktycznie kieruje się liczbami na opakowaniach. Czy faktycznie jednak warto się nimi sugerować i czy mają one coś wspólnego z prawdą? Okazuje się, że nie zawsze warto wierzyć temu, jaką cyfrę na opakowaniu napisze nam producent. Wiele zależy od tego, jakie są potrzeby naszej skóry i w jakiej jest ona kondycji. To jednak nie zależy od tego, w jakim jesteśmy wieku i wielu rówieśników posiada zupełnie różne typy skóry, w różnej kondycji i o różnych potrzebach. Zamiast cyframi, lepiej będzie sugerować się składem kosmetyków. To owe składy są w stanie powiedzieć nam, co w kosmetyku znajdziemy. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam dopasować coś odpowiedniego do siebie i co swoich potrzeb, a wszystkie nabywane kosmetyki będą zapewniały takie efekty, na jakie liczyliśmy. Będą to dobrze wydane pieniądze i nasza skóra będzie zadowolona z zapewnionej pielęgnacji.

Kiedy kosmetyk jest dobry?

Czy jest sens wydawania ogromnych pieniędzy na kosmetyki? Czy te tanie nie mają prawa odpowiednio zadziałać? Dlaczego ceny kosmetyków tak bardzo się od siebie różnią i jakie są faktycznie dobre dla naszej skóry? Zdecydowanie pytania tego rodzaju zadajemy sobie w czasie wielu zakupów kosmetycznych. Interesuje nas to, jakie wybory będą najbardziej właściwe i jakie decyzje warto podejmować. Bez wątpienia nie warto się łudzić, że cena w jakikolwiek sposób mówi o tym, jak działa kosmetyk. Cena mówi o tym, jak drogie było jego opakowanie i jak droga była reklama. Sam fakt, czy kosmetyk będzie dobry, opisuje jego skład. Dlatego też, to właśnie składom kosmetyków powinniśmy przyglądać się najbardziej. Warto szukać informacji co do tego, jakie jest procentowa zawartość różnych składników aktywnych, o jakich wspomina producent. Warto szukać opinii ekspertów i osób, jakie znają się na kosmetykach. Zdecydowanie szukanie takich informacji zajmie nam nieco więcej czasu, ale dzięki temu na naszej półce będą lądować wyłącznie wartościowe produkty, a my nie będziemy niepotrzebnie przepłacać za kosmetyki.

Kosmetyki testowane na zwierzętach

image Często wybór kosmetyków to coś zupełnie losowego. Bierzemy z półek to, co ciekawie wygląda, jest na promocji czy było polecane w sieci. Jak najbardziej warto byłoby jednak zastanowić się nieco bardziej nas nabywanymi kosmetykami. Okazuje się, że często podejmowanie nieco innych decyzji to coś, co może mieć zdumiewające skutki. Na rynku znajduje się wiele kosmetyków, zarówno tych testowanych, jak i nietestowanych na zwierzętach. Wielu z nas sięga po te pierwsze i nie zastanawia się nawet, jak wiele możemy zmienić, gdyby tylko poświęcić chwilę na szukanie informacji i nabycie dobrych, działających kosmetyków, jakie nie będą testowane na zwierzętach. Warto wspierać te koncerny kosmetyczne, jakie sprzeciwiają się wykorzystywaniu zwierząt szczególnie, że obecne możliwości naprawdę tego nie wymagają. Bez wątpienia używanie kosmetyków sprawi nam więcej przyjemności, kiedy będziemy mieć tę świadomość, że nie przyczyniamy się do cierpień żadnego zwierzęcia. Jest to naprawdę mała zmiana, ale może przynieść spore efekty.

Domowe maseczki

Chcąc zadbać o swoje ciało, często chętnie sięgamy po produkty drogeryjne i tak naprawdę zupełnie nie pamiętamy o tym, jak wiele istnieje domowych sposobów. Często za gotowe produkty musimy płacić spore pieniądze i musimy szukać ich po sklepach, kiedy tak naprawdę w domu możemy przygotować świetne mikstury bez konieczności kupowania półproduktów. Domowe maseczki to coś, co może zapewnić nam o wiele lepsze efekty, aniżeli te drogeryjne. Dodatkowo istnieje tak wiele wersji i tak wiele pomysłów na tego rodzaju maseczki, że z pewnością nam się one nie znudzą. Warto byłoby poszukać w sieci różnych sposobów na maseczki o różnym działaniu. Niesamowicie ciekawe jest to, że takie maseczki każdy jest w stanie dostosować do własnych potrzeb zależnie od tego, czego tak naprawdę oczekujemy, jaki efekt nas interesuje i jaka jest nasza skóra. Bez wątpienia próbując raz wykonać domową maseczkę, chętnie będziemy ponownie sięgać po tę metodę, zamiast kupować gotowe maseczki w sklepach. Nie tylko będzie to korzyść dla naszego portfela, ale i dla skóry. W końcu nie będzie lądowało na niej nic, co nie byłoby naturalne.

Próba uczuleniowa

image Pomimo tego, że kosmetyki są często badane pod wieloma kątami, nie zawsze okazują się odpowiednio współgrać z naszą skórą. Dlatego też, tak często producenci ostrzegają o możliwościach podrażnienia skóry i różnych uczuleniach. Zaleca się z tego powodu wykonywanie próby uczuleniowej. Jak często jednak faktycznie decydujemy się na wykonanie takiej próby? Naprawdę warto byłoby pamiętać o tym, jak próba uczuleniowa jest ważna. Dzięki niej będziemy mieć pewność, że kosmetyk dobrze na nas działa i nie zrobi nam żadnej krzywdy, nie pogorszy stanu naszej skóry. Fakt, że dotąd żaden kosmetyk nas nie uczulił, wcale nie oznacza, że będzie tak zawsze. Dlatego właśnie warto znaleźć trochę czasu i pamiętać o wykonywaniu próby uczuleniowej. Zdecydowanie nie wyjdzie nam to na niekorzyść, a dzięki takiej próbie wiele możemy zyskać. Warto nie tylko pamiętać o tym samemu, ale i przypominać bliskim. W końcu nie chcemy, żeby przez nowy kosmetyk mieli oni problemy i borykali się z nimi przez dłuższy okres czasu.

Polls

How Is My Site?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze